Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Seria VA / Bateria podtrzymująca pamięć w serii Va
« Ostatnia wiadomość wysłana przez biancoo dnia 05.05.2024, 19:41 »
Czy ktoś z Was ma wiedzę na temat wymiany baterii podtrzymującej pamięć w Va 7/76?
Kilka rzeczy naprawiałem, wymieniałem sam w Va 7/76, wymiana gumek też prosta sprawą, ale nie zwracałem uwagi na baterię.
Powinno się ją wymieniać co ileś lat.
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

Ps. Dlaczego podejrzewam, że to może wymiana baterii pomoże. Komórka pamięci samoczynnie przeskoczyła z A 71 do A72. Wczytałem pamięć usterki program, długo grałem i nic już takiego się nie wydarzyło.
Mam też Em 55, który ostatnio świrował z user orogram. Wczytałem ponownie pamięć usterki program i chodzi ładnie a były problemy. Nie będę ich tu opisywał. Ten na pewno nigdy takiej baterii nie miał wymienianej.
Chcę więc powymieniać w Vkach  które posiadam baterie podtrzymujące aby wyeliminować ewentualne chodzi klocki.
22
Wszystko co związane z muzyką / Odp: Sztuczna inteligencja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Michael dnia 04.05.2024, 19:09 »
Zauważcie że te systemy Suno, szczególnie Udio robią naprawdę zacne melodie. To nie są jakieś popier***ki DP. Tylko często zaawansowane harmonie z dobrym  frazowaniem tekstu.
Dużo się dzieje również w kwestii masteringu, rozbijanie wava na tracki. SynthGPT też powstał. AI w wielu branżach idzie w postępie geometrycznym. Prezes NVIDIA w ostatnich wywiadach stwierdził że teraz będą poszukiwane takie zawody jak rolnik, hydraulik itp.
23
Wszystko co związane z muzyką / Odp: Sztuczna inteligencja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bartek1207 dnia 04.05.2024, 18:47 »
Ha, teraz tylko czekać jak w topowych keyboardach czy synthach zaimplementują tą technologie. 

Na spokoju - w topowych mikserach takich jak Midas HD mamy już częściowe AI, które pomaga w pewnych kwestiach.
24
Wszystko co związane z muzyką / Odp: Sztuczna inteligencja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Michael dnia 04.05.2024, 12:52 »
Ha, teraz tylko czekać jak w topowych keyboardach czy synthach zaimplementują tą technologie. 
25
Kompozycje własne / Odp: Neon Fantasies - mały eksperyment muzyczny :)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Michael dnia 04.05.2024, 12:46 »
Dobrze obstawiłeś. Dzięki za komentarz
26
Kompozycje Ryszarda / Stare zamki i pałace są piękne...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ryszard dnia 04.05.2024, 12:43 »
 :witam:

Zapraszam :muza:


 :thx2:  i   :pzdr:

Ryszard
27
Wszystko co związane z muzyką / Odp: Sztuczna inteligencja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ryszard dnia 04.05.2024, 12:23 »
starzyk (+) &  :brawo: :brawo: :brawo:
28
Wszystko co związane z muzyką / Odp: Sztuczna inteligencja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ryszard dnia 04.05.2024, 12:21 »
 :brawo: :brawo: :brawo: bartek1207 (+)
      Pozdrowienia dla Małżonki - basistki :poklon:
29
Wszystko co związane z muzyką / Odp: Sztuczna inteligencja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Cychooo dnia 04.05.2024, 12:14 »
  Te programy dla profesjonalnej branży niczego nie zmienią. Parę osób na pewno wykorzysta to do zabawy żeby ulepić jakieś tandetne disco albo tani hiphop i to tyle. Fajna kopalnia nowych pomysłów a dla wielu osób które chcą zacząć swoją muzykę zabawa może być super.
   Dla mnie pisanie utworu nie zawsze zaczyna się od tekstu a gdy nawet to i tak pierwotnym czynnikiem musi być jakiś inspirujący sound i kolejność akordów. Najczęściej tego szukam a później ogrywam i tak sobie kombinuję żeby wpasować teksty. Do tego na deser układanie jakiejś ciekawej linii bass i zabawa jest przednia.
    :gitara:
   
   
   
30
Wszystko co związane z muzyką / Odp: Sztuczna inteligencja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bartek1207 dnia 04.05.2024, 11:08 »
I bardzo dobrze że tak się dzieje :D Już tłumaczę dlaczego.

Od dłuższego czasu widać dwa trendy. Jeden bardzo wyraźny u nas na chałturkach, ale także na mniej "ludycznych" scenach. Drugi z kolei widoczny w produkcji i kompozycji. Przejadę się szybko po obydwóch.

1. Trend na nie-granie. Sami na forum doskonale wiemy i były toczone o to wielogodzinne wojny w dyskusjach - na chałturach się teraz praktycznie NIE GRA. Po prostu nadzoruje się pracę "samograja" i ewentualnie dośpiewuje melodię z tekstem i dogrywa jakieś partie. Ale wiemy, że muzycy-chałturnicy sami wykopali sobie pod sobą dół. Najpierw zmniejszali składy zespołów, bo kupowali parapety które zastępowały perkusistę, basistę, gitarzystę (z MIDI czy "stylów z łapy" to bez różnicy). A potem nagle szok, bo "zespół" trzyosobowy niczym się nie różni praktycznie od DJa, więc młodzi też często wybierają DJa.

Na nie-chałturniczych scenach jest trochę podobnie, bo coraz częściej muzycy korzystają z backing tracków i podobnych patentów na scenie - zmniejszając przez to składy i dodając rzeczy, które normalnie wymagałyby tabunu muzyków na scenie.

2. Trend na nie-komponowanie. To już od dawna widać w produkcji muzycznej. Przytłaczająca większość muzyki bazuje na gotowych loopach lub programowanych sekwencjach MIDI. Kiedyś, żeby nagrać utwór, trzeba było zwołać do studia muzyków sesyjnych, dać im zadanie do wykonania - albo partyturę w nutach, albo chociaż kwity, a oni wtedy mogli dołożyć coś "od siebie". Ten dodatkowy pierwiastek powodował podwyższenie jakości utworów, ale też i ich trudności - bo żaden "producent" nie wymyśli takiego beatu perkusyjnego albo linii basowej jak zawodowy basista.

Ja akurat przykład mam w domu. Moja żona jest zawodową basistką - taką po studiach i z latami praktyki. I gdy sam czasami aranżuje jakiś utwór, to choćbym się nastarał i nakombinował (a kto mnie pamięta z forum ten wie, że aranżacje to mój "ficzer"), nigdy nie wymyślę takiej linii basu jak ona. Jestem klawiszowcem - owszem, napstrykam coś na klawiszach i będzie to spoko. Ale jak wjeżdża w to zawodowy basista, z inną "głową" i pełnym spektrum różnych artykulacji (od slapu, przez finger po tapping i flażolety) to moje linie basowe przy tym wymiękają - nie jestem w stanie nawet wymyśleć czegoś takiego, bo nie wiem jak to się na basie gra.

Ale w produkcji często jest już tak, że to jeden muzyk (klawiszowiec, gitarzysta, wokalista itp) cośtam sobie naklika w komputerach i powstaje z tego "jego muzyka". No tylko że, tak jak mówiłem, nie-basista nie wymyśli dobrej linii basu, nie-perkusista nie wymyśli dobrego beatu, nie-gitarzysta też nie wymyśli dobrej solówki.

Sumując obydwa te trendy wychodzi na to, że większość współczesnej muzyki można śmiało zastąpić generowaniem przez AI - bo AI jest tak samo "dyletanckie" w wielu kwestiach jak każdy domorosły producent. Producenci uprościli sobie robotę zastępując muzyków i wykształcenie narzędziami produkcyjnymi (loopami, vsti itp.) a teraz są w szoku, że wjeżdża w to AI i zastępuje ich samych :P

Dlatego ja, odkąd jestem na tym forum (chyba już z 10 czy więcej lat) zawsze mówiłem - aranżujcie, zmieniajcie, kombinujcie i grajcie z żywymi muzykami. Ja wiem, że leń, ja wiem, że "oj a ludzie i tak się bawią", ja wiem, że "ale ludzie lubio oryginały" albo "oj no ale rynek teraz trudny, trzeba z DJami walczyć". Ja wiem też, że żeby zaaranżować te 100-150 numerów potrzebnych na chałturkę, trzeba spędzić setki godzin, trzeba też mieć w ekipie sprawnych i kreatywnych muzyków. Ale tylko tak można zachować klimat żywej muzyki - kiedyś zagrożony przez samograjów i DJów, a teraz do tego jeszcze przez AI :P

Moja robota nie zagrożona, bo w realizacji dźwięku nie ma jeszcze takiego AI, które przyjdzie na salę, powiesi system, opnie zespół a potem pozwija kable i spakuje na busa :P
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10