Regulamin rejestracji

REGULAMIN FORUM
instrumentyklawiszowe.com


1. Użytkowanie forum, w tym rejestracja i logowanie się na forum InstrumentyKlawiszowe.com oznacza akceptację niniejszego Regulaminu.

2. Na forum obowiązuje niniejszy Regulamin, netykieta oraz ogólnie przyjęte zasady etyki, kultury i dobrego wychowania.

a) Zabrania się publikowania treści które obrażają lub wyśmiewają jakąkolwiek twórczość muzyczną, albo w inny sposób naruszają dobre imię
lub czyjś wizerunek. Każde niedotrzymanie tego zakazu będzie się wiązało ze stałą blokadą dostępu do serwisu instrumentyklawiszowe.com.

3. Warunkiem korzystania z forum jest wcześniejsza rejestracja przez Użytkownika.

a) Zabronione jest wielokrotne zakładanie różnych kont dla tego samego użytkownika (tzw. multikonta).
Jeśli ktoś z domowników założy własne konto z tego samego adresu IP , należny o tym poinformować Administracje lub Moderatora forum, w przeciwnym razie nowo założone konto zostanie usunięte a konto pierwotne zbanowane.

b) Zabronione jest usuwanie kont założonych przez użytkowników.

c) Zabrania się zmiany nazwy użytkownika "nicku" (wyjątek stanowią użytkownicy ze statusem VIP którym przysługuje jednorazowa zmiana nazwy użytkownika)  

4. Forum służy do prowadzenia dyskusji tematycznych i wymiany poglądów, w obrębie udostępnionych działów tematycznych.

5. Wiadomości umieszczane przez użytkowników w działach tematycznych mogą dotyczyć tylko i wyłącznie tematów związanych z danym działem. Zalecane jest:

a) zapoznanie się z opisem tematów poruszanych w danym dziale tematycznym przed napisaniem na nim wiadomości,

b) trzymanie się tematu, zarówno ogólnego dla określonego działu tematycznego jak i w stosunku do konkretnego wątku,

c) precyzyjne określenie tytułu nowo zakładanego wątku,

d) niepowielanie treści wątków. Zanim napiszesz nowy wątek sprawdź, czy ktoś inny nie założył identycznego lub bardzo podobnego,

e) nieużywanie koloru czerwonego w swoich postach. Kolor czerwony jest zarezerwowany dla administratorów i moderatorów.

f) unikanie cytowania całych wiadomości, w szczególności cytatów kaskadowych, które pogarszają czytelność wiadomości.

6. Forum może być wykorzystywane tylko zgodnie z obowiązującym prawem i ogólnie przyjętymi zasadami etyki. Zabronione jest wykorzystywanie forum do celów niezgodnych z prawem, powszechnie uznanych za szkodliwe, niewłaściwe, nielegalne lub niemoralne, w tym:

a) przesyłania wiadomości zawierających: wyrażenia, treści, załączniki powszechnie uznane za obraźliwe, wulgarne lub niezgodne z dobrymi obyczajami,

b) wyrażania i przekazywania na forum prywatnych niecenzuralnych opinii pod adresem innych osób,

c) rozpowszechniania prywatnej korespondencji w kącikach bez zezwolenia jej autora,

d) publikowania wiadomości pozbawionych treści merytorycznych, mających wyłącznie cel prowokacyjny, obliczonych wyłącznie na wywołanie kłótni i wzajemnej wrogości wśród Użytkowników forum.

e) Na forum obowiązuje całkowity zakaz wymiany plików bez względu na ich pochodzenie: kupione, otrzymane, znalezione w sieci. Zabrania się również organizowania składek na zakup plików, zamieszczania linków do plików oraz wszelakich próśb o ich udostępnienie.
Wyjątek stanowi sytuacja kiedy autor z własnej woli udostępnia plik/pliki, jednak takie ogłoszenia muszą zawierać oświadczenie mówiące o tym, że zamieszczający jest ich autorem.
Naruszenie tego zakazu może wiązać się ze stałą blokadą dostępu do serwisu instrumentyklawiszowe.com


7. Użytkownik korzystający z forum oświadcza, że wszystkie utwory zamieszczone przez niego są jego własnością. Przez utwór rozumie się jakikolwiek przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci.

8. Na wybranych działach tematycznych mogą być wprowadzone dodatkowe zasady ustalane przez Administratorów i Moderatorów forum. Są one obowiązujące pod warunkiem, że nie kolidują z niniejszym Regulaminem.

9. Administratorzy i Moderatorzy forum zastrzegają sobie prawo do przenoszenia wiadomości na inne działy tematyczne w przypadku gdy ich treść jest niezgodna z tematem kącika, niniejszym Regulaminem, lub w innych przypadkach według uznania Administratora lub Moderatora forum.

10. Administratorzy i Moderatorzy forum zastrzegają sobie prawo do usuwania wiadomości w przypadkach gdy zawierają one treści niezgodne z niniejszym Regulaminem, gorszące, niezgodne z prawem lub w innych przypadkach według uznania Administratora lub Moderatora forum.

11. Administratorzy i Moderatorzy forum zastrzegają sobie prawo do zablokowania Użytkownikowi czasowo lub na stałe dostępu do forum w przypadku gdy Użytkownik łamie niniejszy Regulamin, netykietę, zasady kultury, stwarza napiętą atmosferę lub w innych przypadkach według uznania Administratora lub Moderatora forum.

12. Administratorzy i Moderatorzy forum nie ponoszą odpowiedzialności za:

a) treść publikowanych przez Użytkowników wiadomości, są one prywatnymi opiniami Użytkowników,

b) przerwy w funkcjonowaniu forum,

c) utratę danych zawartych na forum,

d) jakiekolwiek straty, utracone korzyści i szkody pośrednie poniesione przez Użytkowników w związku z korzystaniem lub niemożnością korzystania z forum.

13. Treści zamieszczanych na forum wiadomości są chronione prawem autorskim.

14. Na forum IK zabrania się stosowania jakichkolwiek form reklamy innych serwisów o tematyce muzycznej. Tego typu treści będą usuwane z forum IK.
Na forum IK dopuszcza się zamieszczanie treści reklamowych wcześniej uzgodnionych z administracją forum.

15. Kwestie nie ujęte w niniejszym Regulaminie będą każdorazowo rozstrzygane przez Administratorów lub Moderatorów, decyzję podjętą przez Moderatora forum może podważyć tylko Administrator forum, natomiast decyzję podjętą przez Administratora forum, mogą podważyć tylko pozostali Administratorzy forum wspólnie.

16. Administratorzy forum zastrzegają sobie prawo do zmiany niniejszego Regulaminu w dowolnym czasie i bez podania przyczyn.Poprzez rejestrację na tym forum wyrażasz zgodę, że nie będziesz wysyłał/a żadnych treści, które są fałszywe, zniesławiające, niedokładne, obraźliwe, wulgarne, wyrażające nienawiść, napastliwe, obsceniczne, profanujące orientację seksualną, grożące, naruszające prywatność, przeznaczone dla dorosłych lub jakkolwiek naruszające polskie lub międzynarodowe prawo. Wyrażasz również zgodę na niepublikowanie żadnych materiałów chronionych prawami autorskimi, o ile nie posiadasz praw do tych materiałów lub pisemnej zgody właściciela praw do tych materiałów. Spamowanie, floodowanie, reklamy, łańcuszki, piramidy oraz podżeganie są również zabronione.

Zauważ, że nie jest możliwe dla obsługi lub właścicieli forum sprawdzenie poprawności wiadomości. Pamiętaj, że nie monitorujemy na bieżąco wysłanych wiadomości, tak więc nie jesteśmy odpowiedzialni za zawarte w nich treści. Nie gwarantujemy dokładności, kompletności czy przydatności jakichkolwiek prezentowanych informacji. Wiadomości wyrażają opinię autorów i niekoniecznie opinię tego forum, jego załogi lub właściciela forum. Ktokolwiek uważa, że wiadomość jest niezgodna z regulaminem jest proszony o natychmiastowe powiadomienie administratora lub moderatora forum. Obsługa i właściciel forum zastrzega sobie prawo do usunięcia w rozsądnym czasie łamiących regulamin treści, jeśli uznają, że usunięcie jest konieczne. Jest to proces ręczny, więc nie możemy skasować lub zmienić wiadomości natychmiast. Te zasady mają również zastosowanie do informacji o użytkowniku w jego profilu.

Za zawartość wiadomości wysłanych przez Ciebie jesteś odpowiedzialny/a wyłącznie Ty.
Ponadto, wyrażasz zgodę na rekompensatę i pozostanie nieszkodliwym dla właściciela/i forum, jakichkolwiek powiązanych stron internetowych z tym forum oraz jego obsługi. Właściciel tego forum zastrzega sobie również prawo do ujawnienia twojej tożsamości (lub jakichkolwiek powiązanych informacji zebranych w tym serwisie) w przypadku formalnej skargi czy prawnych działań wynikających z Twojego użytkowania tego forum.

Masz możliwość, po rejestracji, wyboru nazwy użytkownika. Zalecamy, abyś wybrał/a odpowiednią nazwę. Nigdy nie udostępniaj hasła do konta, które za chwile zarejestrujesz, jakiejkolwiek osobie poza administratorem, z powodu bezpieczeństwa i dla zachowywania możliwości identyfikacji. Zgadzasz się również NIGDY nie używać konta innej osoby z jakiejkolwiek przyczyny. Jest również WYSOCE zalecane używanie złożonego i unikalnego hasła do konta, dla uniknięcia kradzieży konta.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu na to forum, będziesz mógł/mogła wypełnić szczegółowe informacje w profilu. Jesteś odpowiedzialny za wprowadzanie czytelnych i dokładnych danych. Jakakolwiek informacja, którą właściciel lub obsługa forum uzna za niedokładną lub wulgarną z natury, zostanie usunięta, z lub bez wcześniejszych uwag. Odpowiednie sankcje mogą zostać nałożone.

Zapamiętaj, że z każdą wiadomością jest zapisywany twój adres IP na wypadek, jeśli miał(a)byś zostać zbanowany/a na tym forum lub zaszłaby potrzeba kontaktu z twoim dostawcą Internetu. Może się to zdarzyć tylko w przypadku większego naruszenia tej zgody.

Zauważ również, że to oprogramowanie umieszcza w przeglądarce cookie, plik tekstowy zawierający różne informacje (takie jak Twoja nazwa użytkownika i hasło). Cookie jest używane TYLKO do utrzymania użytkownika zalogowanego/wylogowanego. Oprogramowanie nie zbiera ani nie wysyła żadnych innych informacji do twojego komputera.